Domov > Kultúra & Novinky > Obsah

Prenosné slnečné-poháňal domu v Šanghaji na vstup Spojených štátov

Aug 04, 2015

Tongji University študentov navrhnúť a vybudovať mobilný solárny zásobník na 16. Shanghai, poskytuje nový spôsob pre ľudí z low-uhlíka život a sa bude konať vo Washingtone v septembri tohto roka 2011 USA Solar Decathlon.

Rovnaký deň, náklady 250.000 dolárov, 6 kontajnery sú zostavené do vesmíru v tvare y, plne vybavená nábytok a elektrospotrebiče, všetkých poskytnutých solárnej energie doma "Slnko miestnosti kontajner" priťahuje pozornosť.

Reportéri na scénu videl, celkom 90 štvorcových metrov priestoru, môže pojať až rodina "komfortné" slnečný dom, bambusové podlahy na podlahu, na jednej strane domu je skladacia posteľ, lôžko vyzdvihnúť nasleduje kabinetu. Na druhej strane je plne vybavená kuchyňa a kúpeľňa, strecha nastaviť solárne panely na zabezpečenie elektriny a teplej vody, žijúci vody systémom čistenia odpadových vôd. Malá obývacia izba má aj reštauráciu a knižnica funkcií. Domy južnej transparentné, 2 kontajnery 120 stupňov uhol inštalácie je navrhnutý tak, aby maximálny uhol pohľadu. Podlahy až k stropu sklenené dvere kontajnera odkaz priamo na vonkajšej terase s dvorku pred. Iba domy veľké kovové západku na oboch stranách, bude slúžiť ako pripomenutie tento krásny dom, Spojené s ťažkými kontajnera.

"Strop a steny a pozemné sú vysoko výkonné nové vákuovej izolácie doskové; Solárne horúce horúcej nastaviť a Klimatizácia odpadové teplo recyklácie, integrovaná, zlepší sa solárne všeobecného použitia efektívnosti ", vedúci projektant a Tongji University zelená budova a nové energie výskumné centrum zástupca výkonného riaditeľa Tan Hongwei predstavil má slnko bývanie integrované viac položiek budovanie energeticky úsporných technológií, ako použitím Sprievodcu svetelných trubíc bude prirodzeného svetla pre vnútorné osvetlenie , strecha konfigurácie má zbierku dážď a vo vode späť systémom maximálneho využívania prírodných zdrojov.

Navyše vnútorné monitorovanie životného prostredia, hospodárenie s energiou, zariadenia riadenie, a všetky ostatné digitálne, informačné vizualizácia, bývanie výroby, spotreba energie, životné prostredie a iných údajov v reálnom čase vizuálne zobrazenie, 3G mobilných telefónov a iných mobilných terminálov môže využiť pre vzdialený monitoring.